27. kolo : Virus - Orli 10:9, 26:24

27.04.2015 15:38

V tomto kole nás přijel prověřit kvalitní soupeř ze špice ligové tabulky. Jejich nejlepší hráč, Marek Tic, se už před čtvrtou hodinou odpolední snaží dostat dovnitř. Ale marně, barman Jirka přichází až po něm :)))

Za domácí se rozhazují Pája, Zbyšek, Lukáš a otto. Na vše bedlivě dohlíží kápo Libor.

Zbytek hostujícího týmu doráží po půl páté, tradiční objednávka, nějaké šipky na terč a může se jít na to.

A byl to včera povedený, nádherný zápas z obou stran.

O tom svědčí i prvních osm singlů, kdy ani jeden soupeř neodskakuje. Končí tedy smírně 4:4. Na binga ovšem 4:1 pro Virus. Dvě "171" předvádí Zbyšek, jednu "180" Pája a otto.

Plichta a jdeme na párovky. Obě tentokrát vyhráváme shodně 2:1 a odskakujeme, poprvé v zápase, na větší než jednobodový rozdíl.

Druhá polovina singlů a úroveň náhozů trošku klesla Ne ale o moc. Případem toho je další bingo na straně hostí.

I tak jdeme do trháku, když vyhrávají Pája, Zbyšek i Lukáš. otto zaváhal, ale i tak máme "luxusní" náskok - 9:4 a jistotu jednoho bodu.

Tak kdo to bude, kdo to vezme na sebe a přidá rozhodující bodík?

A ukázalo se, že nikdo :))) Orli vyhrávají všechny čtyři zbylé singly a srovnávají na 9:9. Krásný obrat ve vývoji utkání při stále kvalitní hře všech na čáře, no ne?  

No nic, musíme do prodloužení.

Na to nastupujeme ve stejném složení jako do párovky 501 DO. Pája s Lukim a otto se Zbyškem. A ukázalo se, že to byla správná volba.

Od začátku máme o něco navrch. A když se probudím, tak ještě víc :))) Ke konci nás ovšem hosté trápí, stahují. A nastává situace, kdy stačí jedna šipka Orlů a Zbyšek nemůže dablovat. Nestalo se a Zbyslav, (nejlepší vrhač zápasu), si rozpomněl, že míval železné nervy :))) Má je pořád a zápas dablem 16 ukončuje.

V Opavě na Virusu se zrodila výhra 10:9.

 

Virus:

Pája 4/1, Zbyšek 4/3, Lukáš 4/2, otto 4/1

 

V sobotu dohráváme 26. kolo na Brooklynu a v neděli hurá na bohumínskou Výhybku.