Double weight cup

11.04.2016 17:47

V pátek se nekonal Virus cup ani žádný zápas opavské ligy dvojic.

A tak na sedm příchozích čekal turnaj, o kterém věděli jen otto a Jirka barman. Terka jen tušila.

Takže na sedm chlapů a tři dámy čekal turnaj, který jsme pojmenovali "Terka double weight cup". Na vysvětlenou: Terka proto, že přítomní hráči a hráčky dostali malé občerstvení v podobě narozeninového panáčka. "Double weight" proto, že mě napadl turnaj libovolných dvojic (double) rozlosovaných podle hmotnosti hráčů (weight=váha).

Jiřík vytáhl váhu a hups na ni. Klíč k sestavení dvojic neprozradím, ale dvojice vyšly následovně.

1. Zdeněk + otto

2. Vladan + Věrka

3. Jiřík K. + Terka

4. Lukáš N. + Jirka L.

5. Martin T. + Mirka

Domlouváme se na hře, kterou je 501 DO, pouze na jeden displej pro každou dvojici.

Po dvouhodinovém zápolení a srandy vzešla vítězná dvojice - Lukáš N. s Jirkou L., kteří vyhráli bez ztráty bodu. Další tři dvojice měli shodný počet bodů - 4. 

Z nich měla nejhorší poměr legů dvojice Zdeněk + otto = 4. místo. Zbylé dvě dvojice si to rozdali v dodatečném legu. Ten skončil až dodatečným rozhozem na střed mezi Věrkou a Mirkou. Věrka vítězí a svému parťákovi Vladanovi tím zajistila stříbrnou medaili. Bronz bere Martin T. s Mirkou. Bohužel bez bodu končí na páté příčce dvojice Jirka K. a Terka. 

Náš barman byl sponzorem tohoto turnaje. Kromě pivka za dvacku, vracel i prohozy nazpátek.

Další turnaj poté přidal i nováček Lukáš N. Jednalo se o turnaj dvojic v cricketu, opět na jeden terč pro dvojici a 2 legy.

Vladan odchází, Jirka K. již nehraje. Nahrazují je bratři náčelník a Kredenc a Kuba, jeden z náhodně příchozí dvojice. Losuje se pomocí čísel.

1. Zdeněk + Kredenc

2. Libor + Lukáš N.

3. Tess + Jirka L.

4. otto + Mirka

5. Věrka + Kuba.

Za jeden bodík patří 5. místo Věrce s Kubou. Tři body a 4. místo Libor s Lukášem N., čtyři body a 3. místo Zdeněk s Kredencem a o celkovém prvenství rozhodl rozhoz na střed. Obě dvojice, shodně po šesti bodech. Mirka versus Terka. Vítězí Mirka. Na druhém místě tedy Terka s Jirkou L. A vítězí Mirka s ottou.

Děkuji všem zúčastněným a Bravoooooooooooooooooó.