Novinky

LETNÍ DOUBLE OUT LIGA 2017

25.05.2017 08:58

V pořadí 4. ročník LETNÍ DOUBLE OUT LIGY o PUTOVNÍ POHÁR PRIMÁTORA STATUTÁRNÍHO MĚSTA OPAVY pomalu klepe na dveře. Stejně jako minulý rok je přihlášeno šest týmů. Titul opavského šipkařského krále bude obhajovat tým DC PREDATORS. Proti budou zejména hoši z DC VIRUS A a tím i potvrdit letošní úspěšnou sezónu - 3. místo v kraji a účast mezi nejlepšími týmy v republikovém mistrovství. Loňské třetí místo se pokusí udržet výběr opavské ligy dvojic KLASICI. Na paty jim budou šlapat DC VIRUS B, posílený PEGAS a nově vytvořený DOUBLE OUT TEAM. Ten nahradí BAŠTU.

HRACÍ SYSTÉM:    podle pravidel UŠO pro ligová utkání, bez prodloužení v případě remízy

BODOVÁNÍ:     výhra - 2, remíza - 1 bod

                      - při rovnosti bodů rozhoduje: 1. vzájemné utkání 2. score celkem 3. legy celkem

ROZPIS UTKÁNÍ:  - utkání jsou, vzhledem k dovoleným, rozvržena do čtrnáctidenních cyklů tzn. kolo = 2 týdny

                             - změnou je i zahájení v posledním červnovém týdnu

                          1. kolo:  26.6. - 9.7. - PREDATORS - DOULE OUT TEAM, VIRUS A - PEGAS, KLASICI - VIRUS B

                          2. kolo:  10.7. - 23.7. - DO team - VIRUS A, VIRUS B - PREDATORS, PEGAS - KLASICI

                          3. kolo:  24.7. - 6.8. - VIRUS B - DO team, VIRUS A - KLASICI, PREDATORS - PEGAS

                          4. kolo:  7.8. - 20.8. - VIRUS A - VIRUS B, KLASICI - PREDATORS, PEGAS - DO team

                          5. kolo: 21.8. - 31.8. - PREDATORS - VIRUS A, DO team - KLASICI, VIRUS B - PEGAS

 

Termín utkání si domlouvají kapitání týmů a zapíší do kalendáře u Jirky Kostřiby. Ten bude mít i zápisy o utkání a telefonní spojení na kapitány týmů. Zápisy z utkání pořizuje prvně jmenovaný tým v rozpisu jako domácí. V zápise uvádět hozená binga a nej zavření - bude vyhodnoceno!

Závěrečný galaturnaj s vyhlášením výsledkú se uskuteční v sobotu 9. nebo 16. září od 16,00 hod. - bude se odvíjet od jednání s magistrátem města. Včas upřesním!

ZÁVĚR DOUBLE OUT LIGY

19.09.2016 08:22

Za účasti  ing. Radima Křupaly, primátora Opavy se uskutečnilo vyhodnocení letní ligy o primátorský pohár. V zaplněném klubu byly oceněny jednotlivé týmy diplomy a za vítězný tým DC PREDATORS převzal putovní pohár Zdeněk Baier. Další pohár předal vítězům za DOUBLE OUT Jirka Kostřiba. Oceněny byly rovněž nejlepší individuální výkony - 6x180 dal Jan Armlich (permanentka na sezonu SFC), zavření 161 opět Honza (poukaz na zboží za 400,-Kč) a zavření 12 šipkou Zbyšek Výtisk (permice).  Po zhodnocení soutěže následoval galaturnaj jednotlivců za účasti 16 hráčů. Vítězem se stal Marek Monczmann před Evaldem Jakšem a Zdeňkem Baierem. Z žen byla tentokrát lepší Dáša...Hráči si odnesli ceny v celkové hodnotě více než 4000,- Kč. Za vydařený večer patří dík i sponzorům - Magistrátu města Opavy, SFC Opava, fy FROS, fy MAGLION, fy COPYCENTRUM ing. M.Kaštovského a Jiřímu Kostřibovi. O pochutiny se s úspěchem postarali Zbyšek Výtisk a Petr Černocký. Dík i všem přítomným za dobré výkony i zábavu!!!

ZA ROK OPĚT JDEME DO TOHO!   ŠIPKÁM ZDAR A ŠIPKAŘŮM ZDRAVÍ!

 

DOHRÁNO...

01.09.2016 08:04

Poslední dvě utkání DOULE OUT LETNÍ LIGY O PRIMÁTORSKÝ POHÁR stanovila i konečné pořadí. Dc PREDATORS přehráli DC VIRUS A 12:6. Potřetí za sebou se tak stali šipkařskými králi OPAVY! Honza Armlich se blýskl dobrými náhozy - 3x180, Zbyšek Výtisk dal 2x171 a jedno 180 bingo přidali Lukáš Uvíra a Tom Čadecký.

Druhý mač mezi KLASIKY a BAŠTOU skončil smírem 9:9 a to stačilo klasikům na konečné 3. místo! Po loňském posledním jistě pěkný skok... Přitom baštýři už vedli 2:6, ale závěr jim odešel a vzpamatovali se až za stavu 9:7 pro KLASIKY. Po jedné 180 hodili baštýř Láďa Boček a klasik Olda Procházka.

Příprava na vyhodnocení ligy je v plném proudu a tak jen připomínám termín - SOBOTA 17. ZÁŘÍ od 16,00 hod. v DOUBLE OUT!!!

ZÁVĚR LETNÍ DOUBLE OUT LIGY

28.08.2016 08:52

Vše jde podle plánu a poslední dvě utkání se odehrají příští týden - v úterý 30.8.derby o prvenství mezi DC VIRUS A a DC PREDATORS, ve středu 31.8.o třetí příčku budou usilovat KLASICI proti DC BAŠTA. Začátky jsou v 18,00 hod.

VYHODNOCENÍ A ZÁVĚREČNÝ TURNAJ JEDNOTLIVCŮ se uskuteční v termínu uvedeném v rozpisu letní ligy - SOBOTA 17.9. 2016.

Zahájení v 16,00 hod. bude přítomen primáror statutárního města Opavy ing. Radim Křupala. Vítěznému týmu předá primátorský pohár. Po vyhodnocení a předání odměn bude následovat turnaj jednotlivců. Hrací systém se upřesní na místě podle počtu přítomných. Hrát se bude 501DO. Startovné 70,- Kč. Připraveny budou nějaké ty dobrotky a zajímavé ceny pro nejlepší. Prosím kapitány týmů o zajištění svých hráčů a jejich dochvilnost.

LETNÍ LIGA PO 4. KOLE

23.08.2016 21:07

                          1. DC PREDATORS      61:11   8 bodů

                          2. DC VIRUS A           49:23   8

                          3. KLASICI                31:41   3

                          4. VIRUS B                26:46   2

                          5. BAŠTA                  29:43   2

                          6. PEGAS                  20:52   1

 

              O pořadí na 4. a 5. místě rozhoduje vzájemný zápas ( 10:8 pro béčko).

CYRILO-METODĚJSKÝ TURNAJ VE VÝSLEDCÍCH

06.07.2016 11:09

Vzhledem k účasti 12 hráčů (10 mužů a 2 ženy), hrálo se ve dvou skupinách po šesti. První čtyři z každé skupiny pak hráli KO až po finále.

Výsledky:   1. Jan ARMLICH, 2. Zbyšek VÝTISK, 3. Robert BORUNSKÝ, 4. Jiří LEŠKO, 5.-6. Luboš ŠKROBÁNEK a Olda PROCHÁZKA, 7.-8. Martin ČERMÍN a Jirka KOSTŘIBA, 9.-12. Mirka Hučíková, Renáta Borunská, Martin Thomas a Rošťa Kremser

NEJ...   1. bingo - Robert - 171

            ZAVŘENÍ - Honza - 97

            SPLIT -  Honza - 783 !!! - Mirka - 200

            BAS - Honza - 41 - Mirka - 24

FOTO:

DOUBLE OUT LETNÍ LIGA 2016

19.06.2016 10:16

Třetí ročník DOUBLE OUT LETNÍ LIGY o PUTOVNÍ POHÁR PRIMÁTORA STATUTÁRNÍHO MĚSTA OPAVY začne již příští měsíc. Přihlášeno je šest týmů - stejně jako vloni. Trofej bude obhajovat tým DC PREDATORS. Ztížit se jim to pokusí týmy VIRUS A i B, výběr opavské ligy dvojic KLASICI, tým Libora Pleply PEGAS a štáblovická BAŠTA.

HRACÍ SYSTÉM: - podle pravidel UŠO pro ligová utkání, bez prodloužení

BODOVÁNÍ: - výhra 2 bod, remíza 1 bod

                   - při rovnosti rozhoduje: 1. vzájemné utkání  2. score celkem  3. legy celkem

ROZPIS UTKÁNÍ:    1. kolo:  11. - 22. 7. - PREDATORS : BAŠTA, VIRUS A : PEGAS, VIRUS B - KLASICI

                             2. kolo:  25.7.- 5.8.  - BAŠTA : VIRUS A, VIRUS B : PREDATORS, KLASICI : PEGAS

                             3. kolo:   8. - 19.8.   - BAŠTA : VIRUS B, VIRUS A : KLASICI, PREDATORS : PEGAS

                             4. kolo:  22. - 26.8.  - VIRUS A : VIRUS B, KLASICI : PREDATORS, PEGAS : BAŠTA

                             5. kolo:  29.8. - 2.9. - PREDATORS : VIRUS A, KLASICI : BAŠTA, PEGAS : VIRUS B

 

První tři kola se odehrají ve dvoutýdenních intervalech vzhledem k dovoleným. Zbývající dvě pak v týdenních. Termíny si domouvají kapitáni týmů a poznačí do kalendáře v klubu DOUBLA OUT. Tam budou k dispozici i telefonní čísla na kapitány. Zápis z utkání pořizuje prvně uvedený tým z rozpisu!

Předpokládaný termín vyhlášení výsledků a závěrečného galaturnaje je stanoven na sobotu 17.9. od 16,00 hod. Bude se to odvíjet od jednání na magistrátu města. Vše včas upřesním!

Double weight cup

11.04.2016 17:47

V pátek se nekonal Virus cup ani žádný zápas opavské ligy dvojic.

A tak na sedm příchozích čekal turnaj, o kterém věděli jen otto a Jirka barman. Terka jen tušila.

Takže na sedm chlapů a tři dámy čekal turnaj, který jsme pojmenovali "Terka double weight cup". Na vysvětlenou: Terka proto, že přítomní hráči a hráčky dostali malé občerstvení v podobě narozeninového panáčka. "Double weight" proto, že mě napadl turnaj libovolných dvojic (double) rozlosovaných podle hmotnosti hráčů (weight=váha).

Jiřík vytáhl váhu a hups na ni. Klíč k sestavení dvojic neprozradím, ale dvojice vyšly následovně.

1. Zdeněk + otto

2. Vladan + Věrka

3. Jiřík K. + Terka

4. Lukáš N. + Jirka L.

5. Martin T. + Mirka

Domlouváme se na hře, kterou je 501 DO, pouze na jeden displej pro každou dvojici.

Po dvouhodinovém zápolení a srandy vzešla vítězná dvojice - Lukáš N. s Jirkou L., kteří vyhráli bez ztráty bodu. Další tři dvojice měli shodný počet bodů - 4. 

Z nich měla nejhorší poměr legů dvojice Zdeněk + otto = 4. místo. Zbylé dvě dvojice si to rozdali v dodatečném legu. Ten skončil až dodatečným rozhozem na střed mezi Věrkou a Mirkou. Věrka vítězí a svému parťákovi Vladanovi tím zajistila stříbrnou medaili. Bronz bere Martin T. s Mirkou. Bohužel bez bodu končí na páté příčce dvojice Jirka K. a Terka. 

Náš barman byl sponzorem tohoto turnaje. Kromě pivka za dvacku, vracel i prohozy nazpátek.

Další turnaj poté přidal i nováček Lukáš N. Jednalo se o turnaj dvojic v cricketu, opět na jeden terč pro dvojici a 2 legy.

Vladan odchází, Jirka K. již nehraje. Nahrazují je bratři náčelník a Kredenc a Kuba, jeden z náhodně příchozí dvojice. Losuje se pomocí čísel.

1. Zdeněk + Kredenc

2. Libor + Lukáš N.

3. Tess + Jirka L.

4. otto + Mirka

5. Věrka + Kuba.

Za jeden bodík patří 5. místo Věrce s Kubou. Tři body a 4. místo Libor s Lukášem N., čtyři body a 3. místo Zdeněk s Kredencem a o celkovém prvenství rozhodl rozhoz na střed. Obě dvojice, shodně po šesti bodech. Mirka versus Terka. Vítězí Mirka. Na druhém místě tedy Terka s Jirkou L. A vítězí Mirka s ottou.

Děkuji všem zúčastněným a Bravoooooooooooooooooó.

 

 

Záznamy: 51 - 58 ze 58
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6